ART / Lithographs / Litograph in colors 15443250
nr 1544 3250
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Composition. Signed, ej numrerad, bär dedikation. Litograph in colors. Sheet: 43x34 cm, outer dimensions including frame: 50x40 cm, skadad ram, glass damage.
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition. Signerad, ej numrerad, bär dedikation. Färglitografi. Bladets mått: 43x34 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Condition: skadad ram, skadat glas
1500
SEK 2400
Monday May 29 2023
at 20:02:39
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.500 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Robot)
2.200 kr
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson